Vidanjör Kiralama

 

Vidanjör, tıkanık olan kanalizasyonları açmak için kullanılır. Yine dolmuş fosseptik çukurlarını temizlemek için özel olarak tasarlanmış bu makineler tıkanıklık açma için ideal araçlardır. Vidanjörler, santrifüj pompa gücü ile çalışırlar. Bu aletin ekipmanları ise; emme borusu, emişi sağlayan santrifüj pompası ve atıkların depo edildiği tanklardır. Siz de tıkanıklık açma işlemleriniz için bizi tercih edebilir, vidanjör kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

Vidanjör Kiralama Hizmeti

 

Özellikle mega kentlerde alt yapı sorunları sıklıkla yaşanmaktadır. Eski sistem ile yeni altı yapı sistemlerinin birlikte kullanılması da birtakım sorunların yaşanmasına neden olabilmektedir. Ancak vidanjörler sayesinde yüksek basınçlı su kullanılarak kanalizasyon tıkanıklık problemleri çözülmekte ve sonrasında ise pis sular vakumlanarak çekilmektedir. Bu sayede kanalizasyonlar içerisinde yer alan atık su, çamur, birikinti ve benzeri maddelerin tamamı temizlenmiş olmaktadır.

Tıkanıklık açma sorunlarının çok daha sağlıklı bir şekilde çözülebilmesi adına günümüzde kameralı kanal görüntüleme sistemleri kullanılmaktadır. Kameralı sistemlerin sağladıkları en önemli avantaj, kanalın içerisinde yer alan sorunun bilgisayar ekranında görülebilmesidir. Böylece sorun çok daha kolay bir şekilde tespit edilmekte ve çözülmektedir.

Vidanjör kiralama hizmeti sayesinde atık su çekimi ve taşımacılığı oldukça kolay bir hal almıştır. Bunun yanında vidanjörler ile sanayi bölgelerinde yer alan işletmeler, temiz su taşımacılığı da yapabilmektedirler. Genellikle 25 ton kapasiteli araçlar ile havuz suyu taşımacılığı da gerçekleştirilmektedir.

Ülkemizde kullanılan vidanjörler ise kullanıldıkları yerlere göre değişiklik gösterirler. Bu anlamda kullanılan vidanjör çeşitlerinden birisi de “Kombine vidanjör”dür. Kombine vidanjör; kanalizasyon borularının içerisinde yer alan atıkların basınçlı su ile yumuşatılarak logar bacalarına aktarılmasını ve emici santrifüj tarafından vakumlanıp tanka dolumunu sağlar. Kanal temizleme vidanjörü ise; kanallar içerisinde yer alan atıkları basınçlı su ile temizlemeye yarayan vidanjördür.

Vidanjör kiralama; kanal açma ve temizleme gibi işlemlerde çok büyük kolaylık sağlayan, sağlık açısından güvenilir bir hizmettir. Kanal borularının kırılmasına gerek duymadan kapalı bir kanalın kolayca açılmasını sağlayan bu araçların önemi işin ekonomik boyutu, yapım süresi ve çevre kirliliği düşünüldüğünde daha iyi anlaşılacaktır. Siz de vidanjör kiralama hizmeti için bizimle iletişime geçebilir, tıkalı kanalların güvenli ve kolay bir şekilde açılmasını sağlayabilirsiniz.